Drobečková navigace

Úvod > Produkty > DOJICÍ ZAŘÍZENÍ > Vybavení dojíren > Dojící stroje a ovládací jednotky > Ovládací jednotky

Ovládací jednotky Perfection 3000M

Pomocí ovládací jednotky 3000 M je spouštěn nebo vypínán proces dojení v manuálním nebo automatickém režimu.

Elektronicky řídí průběh dojení - zajišťuje automatické sejmutí dojicího stroje pomocí stahovacího válce, informování obsluhy o dojnici a průběhu dojení pomocí displejů, přenášení dat do počítače, je-li zapojen a komunikaci s ním pomocí klávesnice.

Základní obsluha ovládací jednotky se provádí dvěma funkčními tlačítky – NASADIT/SEJMOUT a AUTOMATICKY/RUČNĚ.

Ovládací jednotka umožňuje nastavit další parametry, jako jsou rozdojovací čas, dodojovací čas, minimální průtok mléka, inteligentní snímání dojicího stroje, programovatelný displej, odtok zbylého mléka v hadici, krmení na dojírně, přepínání do režimu Nasadit z přídavného ovladače, signál při ukončení dojení, režim centrálního proplachu (CIP). S instalací počítače se možnosti ovládací jednotky rozšiřují.

TouchPoint

TouchPoint je displej s ovladačem na dojírně, k ovládání dojících procedur na každém stání. Navržen v extra odolné pryskyřici TouchPoint může být namontován na ovládací jednotku nebo může stát samostatně na rybinových a paralelních dojírnách. Může být integrován do ovládacích jednotek na kruhovkách. TouchPoint je přímým spojením dojírny do SmartDairy softwaru a poskytuje kompletní příkazy a ovládání celého dojícího procesu.

Displej TouchPoint poskytuje pozici stání, číslo krávy, nádoj, poměr toku v reálném čase a ukáže varování na odchylky od normálního dojení krávy. Zadávejte příkazy, vyvolávejte údaje nebo přizpůsobte program funkčních kláves pomocí klávesnice Touchpoint.

Ovládání pulzace přes TouchPoint™

  1. S TouchPoint může být pulzace kontrolována a řízena na každém stání. Není potřeba hlavní ovladač.
  2. Program zastavení pulzace, když je detačer sundán z každé krávy. Ušetříte tak za energii, když není pulsátor v užívání.
  3. Speciální poměr pulzace je přednastavený k proplachovému cyklu. Tento poměr pulzace během proplachu uspoří čas chodu a sníží opotřebování strukové gumy.
  4. Ovládání pulzace na TouchPointu umožňuje více flexibility při navrhování vašeho dojícího zařízení.