fb yotube mapa stránek napište nám

Identifikace a sledování aktivity

K tomu, aby farmář mohl snadno rozeznávat jednotlivá zvířata, mít o nich informace, vyhledávat je a třídit k jednotlivým úkonům je zapotřebí dobré identifikace.

Vyhláška č. 136/2004 Sb.

Každé tele musí být do 20 dnů po narození trvale označeno dvěma plastovými ušními známkami (typ A nebo jedna známka typ A a jedna typ B), po jedné v každém uchu. Každá část plastové ušní známky musí obsahovat
a) identifikační číslo zvířete,
b) kód příslušného úřadu.

Ušní známka používaná pro označování turů musí v identifikačním čísle zvířete obsahovat na sedmém místě u býků číslici 0, u jaloviček číslici 9 a na následujících posledních dvou místech číselné označení kraje, ve kterém se zvíře narodilo, a které se musí shodovat s prvními dvěma číslicemi registračního čísla hospodářství, v němž se zvíře narodilo. 

Navíc, zvíře dostává identifikační známku pro potřeby identifikace na dojírně, vyhledávání aktivity apod.

Některé známky jsou pouze identifikační, některé mají za účel zjišťovat vyšší či menší aktivitu zvířete pro účely odchovu nebo zjišťování počátku nemoci či chromosti.

Nové identifikační systémy fungují na principu ISO.

Identifikační známky BouMatic se umisťují na ucho, krk nebo na nohu.

Systém identifikace zvířat BouMatic je komplexní, bere se zde v potaz velikost stáda, účely identifikace, prostory, kam se budou umisťovat antény, kdy zvířata prochází okolo antény (panelová na ušní známky) nebo pod anténou (anténa u RT systému ve stájích), nebo prochází skrz anténu (podlahová u nožních známek nebo rám u krčních známek).

Cow HS II
Ušní známka Červená ID známka Cow Trakker - CTT známka HeatSeeker™ II krční  HeatSeeker™ II nožní 

 

 

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.